ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16087019
*
nr 1608 7019
Spegel
Rotting, 139x70 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 18:10:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 09:19:08
1
100 kr
24/3 15:38:04
2
300 kr
25/3 00:34:12
1
200 kr
25/3 00:34:12
2
250 kr (Budbetjänt)
25/3 00:34:18
1
300 kr
25/3 00:34:18
2
300 kr (Budbetjänt)
25/3 16:33:22
3
350 kr
25/3 16:34:46
2
700 kr
25/3 17:52:08
4
600 kr
25/3 17:52:08
2
700 kr (Budbetjänt)
25/3 18:05:45
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rotting spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ konsolbord. Höjd: 60+ 145
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1608 7019
Spegel
Rotting, 139x70 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/3 09:19:08 | 1 | 100 kr |
24/3 15:38:04 | 2 | 300 kr |
25/3 00:34:12 | 1 | 200 kr |
25/3 00:34:12 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
25/3 00:34:18 | 1 | 300 kr |
25/3 00:34:18 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
25/3 16:33:22 | 3 | 350 kr |
25/3 16:34:46 | 2 | 700 kr |
25/3 17:52:08 | 4 | 600 kr |
25/3 17:52:08 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
25/3 18:05:45 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rotting spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ konsolbord. Höjd: 60+ 145
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23